Skip Navigation LinksAnasayfa Etkinlikler Etkinlik Detayı
Tem
05
TÜRGEV’E HOŞGELDİN
05 Temmuz / 06 Temmuz 2013
Her yıl, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı(Türgev) ailesine yeni katılan öğrenciler için tanışma programları düzenliyoruz. Her yurtta ayrı ayrı düzenlenen, bu tanışma programlarında, genel müdürümüz  ve yurt müdürleri öğrencilere hitap ediyor onlara vakfımızın vizyonu,  misyonu ve yurdumuz hakkında bilgiler veriyorlar. Eski öğrencilerle yeni öğrencilerin birbiriyle tanışmasına ve kaynaşmasına vesile olan bu programlarımız, neşeli ve eğlenceli bir ortamda gerçekleşiyor.
Geçen dönem gerçekleşen Hoşgeldin Programlarında öğrencilerimize hitap eden Genel Müdürümüz Salih Koç öğrencilerimize hitaben şöyle dedi:
“ Geleceğimizin ümidi sevgili gençler,
Artık ailenizden başka bir şehirde eğitiminizi sürdüreceksiniz. Sizin buradaki aileniz artık bizleriz. Müdürünüz, müdür yardımcınız, sizlere hizmet eden yardımcı ablarınız ve Vakıf Yönetimi olarak bizler, sizi önce Allah’ın sonra ailenizin emaneti olarak aldık. Biz emanet almanın ne kadar zor, hassas ve özen gerektirdiğini çok iyi biliyoruz. Bu sebeple ki bunca yıllık hizmetlerimizde hiçbir çocuğumuzun başına bizim yurdumuzda olumsuz bir durum gelmemiştir. Bunun için tüm tedbirleri alırız. Eksiğimiz olabilir ama yanlışımız asla olmaz bu konuda, kimsenin size  yanlış bir şey  yapmasına müsaade etmeyiz. Güvenlik, yeme içme, temizlik bunlar zaten en güzel şekilde yapılır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.
Bizim için asıl önemli olan şey, algınızın en gelişmiş olduğu şu gençliğinizi en güzel ve verimli bir şekilde değerlendirmeniz. Elinizdeki nimetin kıymetini bilip, elinizden gitmeden buna sahip çıkmanız. Bu da hedefinizi doğru koymanız ve doğru metodlarla bu hedefe yürümenizle mümkündür. Kimleri örnek alıyorsunuz, kim gibi olmak istiyorsunuz? Ben her birinizi Hz. Hacer, Hz. Hatice gibi görmek istiyorum. Gelecek neslin örnekleri siz olun inşallah. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.” 
Bu hoş tanışma programının sonu, sürpriz hediyelerle tam bir aile neşesi ile noktalanır. 
 
Kullanıcı Adı veya E-Posta Adresiniz:
Parola:
Bilgilerinizi güncellemek, arkadaşlarınızı bulmak ve onların fotoğraflarını görmek için lütfen öğrenci girişi yapın.
E-Posta Adresiniz:
Bilgilerinizi güncellemek, arkadaşlarınızı bulmak ve onların fotoğraflarını görmek için lütfen öğrenci girişi yapın.