Our Activities

TÜRGEV bünyesinde bulunup örgün eğitim ile okuluna devam eden öğrencilerin, bir yandan da hafızlık hayallerini gerçekleştirebilmeleri için üç aşamalı bir hafızlık programı sunmaktadır.

1. Aşama Hazırlık: Tecvit, talim ve müfredattaki sure ezberlerini kapsayan bu süreç̧ öğrencinin hafızlık çalışmasına hazırlandığı asamadır. Tecvit dersleri ile teorik bilgiyi, talim dersleri ile tecvit derslerinde öğrendiği teorik bilgiyi uygulamayı öğrenir ve okuyuş̧ hızını artırır. Ezber dersi ile de tecvit ve talimli bir şekilde kısa surelerden ezber yapmaya başlar.

2. Aşama Hafızlık: Hazırlık çalışmasında başarılı olan her bir öğrenci, yapılan mülakat neticesinde kendisine en uygun ezber programına alınarak hafızlığa başlar. Hafızlık ezber sistemi Osmanlı usulü̈ olan dönüş̧ sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte 10 sayfalı sistem ile de ezber yaptırılmaktadır. 

3. Aşama Has: Hafızlığını tamamlayan öğrencilerin hafızlığını pekiştirdiği süreçtir. 

Bu aşamaları tamamlayan öğrencilerimizin Hafızlık Tespit Sınavı’na girerek Diyanet İsşleri Başkanlığı’ndan Hafızlık Belgesi’ni almalarına yardımcı olmaktayız. 

Barınma Bursu: Burs yönergesinde yer alan şartları karşılayan öğrencilerimize burs desteği vermekteyiz.

Kamp Programı: Sene içerisinde kışın 1 hafta, yazın 2 ay olmak üzere öğrencilerimizin sadece ezberlerine yoğunlaşabilmeleri, diğer hafızlık arkadaşlarıyla tanışıp kaynaşabilmeleri ve çeşitli etkinliklerle motive olmaları için kamplar düzenlemekteyiz.

Seminer Programı: Örgün eğitimin yanı sıra ezber ile iştigal eden öğrencilerimizin gelişmelerine ve ilerlemelerine katkıda bulunmak, bilgilerini tazelemek, pekiştirmek, bilmediklerini öğrenmelerini sağlamak, hafızlık şuuru aşılamak ve bu şuuru diri tutmak adına düzenlenen bilgilendirici ve bilinçlendirici eğitim seminerlerimizle öğrencilerimizi, alanında uzman isimler ile bir araya getirmekteyiz.

HOW CAN WE HELP YOU?